Vzhledem k informacím a poptávce uvádíme několik informací o možnosti bydlení v
CHORVATSKU. JAK DLOUHODOBĚ TAK TRVALE.
Pokud někdo uvažuje o bydlení v Chorvatsku, tak je nejdříve potřeba vyřídit Trvalý pobyt – tzv. privremeni boravak. U nás napíšete na svou zdravotní pojišťovnu, že potřebujete potvrzení o zdravotním pojištění pro dlouhodobý pobyt v Chorvatsku. Pojišťovna Vám ho zašle, a je již v hlavičce napsána Chorvatská strana. S tím a potom ještě třemi fotografiemi velikosti 3*4,5cm přijdete na policii v místě pobytu. Vyplníte žádost a za tři týdny si jdete pro Chorvatskou iskaznicu. Stejný doklad jako naše OP. U vydání Jejich dokladu musíte uvést adresu, kde budete bydlet. Při stejné akci si na Finančním úřadě vyřídíte i doklad OIB. To je daňové identifikační číslo. Je to zdarma. Po obdržení Iskaznice můžete: podnikat, nechat se zaměstnat, nebo zaměstnávat. Jste takový malý Chorvat. Jak mi bylo řečeno.( i když mám skoro 2 metry) Všichni na úřadech jsou vstřícní, ochotní, nikdy jsem neměl problém. Pokud např. si chcete pronajmout byt. Tak ceny bytů v letovisku( pokud nechcete bydlet 50m od moře) jsou podobné, jak u nás ve větším městě. Např. Malinská, 3+kk, terasa a parkování na pozemku 600m od moře za 10.000,- Kč + energie. Ty vyjdou na 1.500-2.000,- měsíčně. Dále od moře cena klesá nepatrně. 

Nemovitosti v Chorvatsku – nákup, prodej.

V poslední době nás oslovují zájemci o bydlení v Chorvatsku, jak dlouhodobé, investiční tak apartmánové. Spojili jsme se tedy s česky hovořící chorvatskou firmou Internet Oglasi, která je lídrem zahraničních trhů s chorvatskými nemovitostmi. Za deset let svého působení přímo ve Splitu již prodala zahraničním zájemcům stovky bytů, domů a pozemků v Chorvatsku.

Pro zájemce o koupě nemovitosti v Chorvatsku, především ve všech čtyřech župách Dalmácie, je nyní v nabídce společnosti Internet Oglasi přes 100 nemovitostí. Jedná se o nemovitosti jak k trvalému bydlení, tak k rekreaci, ale i nabídka pozemků, vhodných k výstavbě apartmánů, bungalovů nebo domů.

Základní podrobnosti o postupu a skutečně reálném prodeji si můžete přečíst zde:

Trh s chorvatskými nemovitostmi je hodně specifický, minimálně 60% všech nemovitostí nemá v pořádku dokumentaci. Ta se skládá ze stavebního povolení, kolaudačního schválení a zápisu ve vlastnickém listu na katastru. Mnoho nemovitostí má například skutečného majitele odlišného od majitele uvedeného na vlastnickém listu. Proto se nevyplatí v Chorvatsku obcházet realitní společnost, která má všechny potřebné certifikáty a záruky, že dojde k prodeji nemovitosti zákonitou cestou. Společnost Internet Oglasi Vám garantuje, že všechny námi nabízené nemovitosti jsou 100% čisté. A starý dům s malým pozemkem nebo malý apartmán se dá v Chorvatsku pořídit již za cenu od 150 000 €, ale u domu je samozřejmě nutná rekonstrukce. Cena staršího dvoupatrového domu v blízkosti moře se pak pohybuje od 350 000 € výše. Ale jsme na Balkáně, takže u některých nemovitostí se dá o ceně i jednat.

V případě jakýchkoliv dotazů nás kontaktujte našeho zástupce v ČR na tel:+420 608 101 305 (také Whatsapp, Viber), nebo emailem na: info@parketypasek.cz

Aktuální nabídka nemovitostí je ZDE.